Dźwięki mis i gongów od około 5 tysięcy lat znajdują zastosowanie w sztuce uzdrawiania.Dziś także służą uspokajaniu emocji i odnajdowaniu harmonii, co sprzyja zachowaniu zdrowia albo powrotowi do niego. Kąpiel w dźwiękach gongów, mis tybetańskich i dzwoneczków wycisza i odpręża umysł i ciało , łagodzi napięcia nerwowe i przywraca harmonię.

Uczestnicy koncertu leżąc w wygodnych pozycjach są poddawani „masażowi” dźwiękiem, a każdy fragment ich ciała jest dotknięty przez wibracje i drgania instrumentów. Organizm składa się w 80 % z wody, a ten życiodajny płyn łatwo przewodzi fale dźwiękowe. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu .Fale dźwiękowe mis i gongów ułatwiają mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza), a nawet theta (głębokiej medytacji, aż do zaśnięcia). Oddziałują też korzystnie na kanały energetyczne – meridiany - odblokowując je. Następuje usuwanie toksyn z organizmu, regulacja funkcji narządów wewnętrznych i przyspieszenie regeneracji tkanek, poprawa krążenia krwi i płynów ustrojowych, są również łagodzone różnego rodzaju bóle. Ponadto terapia stymuluje również kreatywność i siły twórcze.

Jak wygląda koncert mis i gongów?

Koncert trwa około 60 minut.

Do koncertu potrzebna jest sala lub koncert może odbyć się na świeżym powietrzu, na łonie natury. Przeciwwskazaniem jest niesprzyjająca pogoda i silny wiatr, który rozproszy wibracje i dźwięki. Trzeba zapewnić tyle miejsca, żeby każdy z uczestników mógł wygodnie położyć się na ziemi. Tak, uczestnikom koncertu zalecana jest pozycja leżąca. W tym celu przygotowujemy lub goście zabierają ze sobą na koncert maty/ koce na których ułożą się wygodnie. Dodatkowo mogą przynieść również koc do okrycia ciała. Zapach olejków eterycznych lub kadzideł i falujące harmonijnie dźwięki zapewniają unikatowe doznania i głęboki relaks.

 

Możliwość przeprowadzenia relaksacyjnego koncertu  u Ciebie np. w domu. ( okolice Leszna Wielkopolskiego, Poznania i Wrocławia)

Koncert jest przeprowadzany  na indywidualne zlecenie w ustalonym terminie.

Zapraszam do kontaktu pod numerem 531-001-123
lub mailowo: dharmagabinet@gmail.com

 

Relaksacyjny koncert

mis tybetańskich

i gongów

 

 Przestrzeń dla rozwoju duszy.