Przestrzeń dla rozwoju duszy

 

RĘCZNIE RZEŹBIONE MISY

Ręcznie rzeźbiona misa z Nepalu. Pięknie ozdobiona m.in. Mantra Om Mani Pad Me Hum, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ma czysty dźwięk z bogatą paletą tonów.

Kolor może nieco różnić się od wyświetlanego na zdjęciu.

Misy są wykonywane przez “zwykłych” robotników, jak i przez mnichów. Odlewane i wyrabiane są ręcznie. Krążki metali nakłada się jeden na drugi, a następnie ogrzewa do czerwoności. Rozpalone do czerwoności metale są młotkowane. Do nowych mis są dodawane kawałki starych, aby misa “miała duszę”. To ogrzewanie i bicie połączonych i ułożonych w stos metalowych krążków trwa do momentu uzyskania pożądanego kształtu i wielkości. (Właśnie dlatego misa, misie nierówna i mogą proporcjonalnie różnić się od siebie rozmiarem, średnicą i wagą ) Po sfinalizowaniu kształtu i rozmiaru wykonuje się jeszcze więcej uderzeń w celu dokładnego dostrojenia i ukształtowania mis śpiewających. Misy są następnie rzeźbione i czyszczone.

Potrzeba około 72 godzin ciężkiej pracy, zanim misa ujrzy światło dzienne i będzie gotowa służyć ludziom. Tyle wiadomo. Pełny proces powstawania mis, jak i pełne spektrum ich możliwości, okryte są tajemnicą.

Wzory wysyłane losowo.

Zapraszam do kontaktu : dharmagabinet@gmail.com