Ręcznie rzeźbiona misa z Nepalu. Pięknie ozdobiona m.in. Mantra Om Mani Pad Me Hum, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ma czysty dźwięk z bogatą paletą tonów.

Wykonana z miedzi, cyny i 8 metali szlachetnych (Ag, Ni, Cd, Ru, Pd, Pt, Cr, Mn).

Kolor może nieco różnić się od wyświetlanego na zdjęciu.

Misy są wykonywane przez “zwykłych” robotników, jak i przez mnichów. Odlewane i wyrabiane są ręcznie. Krążki metali nakłada się jeden na drugi, a następnie ogrzewa do czerwoności. Rozpalone do czerwoności metale są młotkowane. Do nowych mis są dodawane kawałki starych, aby misa “miała duszę”. To ogrzewanie i bicie połączonych i ułożonych w stos metalowych krążków trwa do momentu uzyskania pożądanego kształtu i wielkości. (Właśnie dlatego misa, misie nierówna i mogą proporcjonalnie różnić się od siebie rozmiarem, średnicą i wagą ) Po sfinalizowaniu kształtu i rozmiaru wykonuje się jeszcze więcej uderzeń w celu dokładnego dostrojenia i ukształtowania mis śpiewających. Misy są następnie rzeźbione i czyszczone.

Potrzeba około 72 godzin ciężkiej pracy, zanim misa ujrzy światło dzienne i będzie gotowa służyć ludziom. Tyle wiadomo. Pełny proces powstawania mis, jak i pełne spektrum ich możliwości, okryte są tajemnicą.

Wzory wysyłane losowo.

 

  • Materiały : miedź, cyna i 8 metali szlachetnych Ag, Ni, Cd, Ru, Pd, Pt, Cr, Mn
  • Wymiary : śr. ok. 30 cm x 11 cm
  • Waga: od 2150 gram do 2400 gram

 

 

Zapraszam do kontaktu pod numerem 531-001-123
lub mailowo: dharmagabinet@gmail.com

 

 

RĘCZNIE RZEŹBIONA MISA 30 CM

KUP TERAZ

1215 PLN

 Przestrzeń dla rozwoju duszy.